Dve utakmice dva mala derbija: ŽFK Rad:ŽFK TSC 0-2, ŽFK Sloga: ŽFK C. Zvezda 0-1

Dve utakmice koje smo izdvojili za ovu nedelju su dva mala derbija. U prvom (prva liga za žene) koji se odigrao u nedelju sastale su se igračice Rada i ekipe TSC. Do te utakmice obe golmanke nisu primile gol, obe ekipe su bile sa svim pobedama, napadačica TSC prva na listi strelaca, a Rad sa svim utakmicama “0-2”. TSC je poveo već u prvom poluvremenu preko Kneževićeve au drugom postiže gol ko drugi do Betti. Nepravedno je Rad ostao bez bar jednog pogotka ali ta činjenice u suludoj igri sudbine nije previše obradovala jedinu neporaženu golmanku u ligi Maju Ubović koja je branila za Rad. Naš diskretni heroj i kapitenka Rad-a, Suzana Tanasković odigrala solidno.

Što se tiče druge utakmice koja se odigrala u danu rezervisanom za muški kup (sreda 16;00) na terenima FSB na Adi, viđena je dosta tvrda igra sa prelepim prodorima sa obe strane ali lopta nije htela u gol. U mnogim segmentima u drugom poluvremenu, Sloga je bila bolja ali Zvezda konkretnija i sa mnogo više iskustva u napadu. Dobacivanja sa klupe i sve grublje startove sankcionisala je Jovana Polic, koja je meč vodila bez ijedne greške. Ono na šta bi trebali da se ugledaju mnogi muški klubovi je da nijedna ekipa nije želela nerešen rezultat, te se pristupilo ruletu gde su od 80 -90 minuta šanse se ređale kao na traci a uspešnija je bila Crvena Zvezda u poslednjim minutima meča.

Sloga – Crvena Zvezda 0-1