Radivoj Korać doživeo prvi poraz. Student deklarisao Partizan 1953, a Spartak još uvek bez pobede.

Vrbas: SPD Radnički d.o.o.

Košarkašice Vrbasa ostvarile su drugu pobedu u prvenstvu, savladivši Radnički rezultatom 74:60 (24:7, 12:25, 25:12, 13:16).

Ekipa Vrbasa je bila izuzetno raspoložena u napadu, gde  su napravile 17 poena razlike u prvoj četvrtini. Košarkašice su dominirale i ispod koša, kako u napadu tako i u odbrani zatvarajući centre protivničke ekipe.

Najefikasnija u ekipi Vrbasa bila je Jovana Jovanović sa postignutih 19 poena (10 skokova). Danijela Dimtrijević je ubacila 15 poena, a Milena Laković 13 poena (15 skokova).

U  Radničkom Jelena Prvulović je bila najefikasnija sa postignutih 17 poena. Minela Mehović je postigla 14 poena,a Thethe 11.

U narednom kolu Radnički dočekuje Spartak, a Vrbas gostuje Dugi.

Vojvodina 021: Duga

Vojvodina 021 je savladala Dugu rezultatom 82:50 (24:9, 16:16, 19:17, 23:8).

Domaćin je u startu ostvario rezultatsku prednost koju Duga nije mogla da spusti do kraja utakmice.  Obe ekipe su bile nepotpune, Vojvodini je nedostajala Lena Radulović, a Dugi Olga Stepanović.

U ekipi Vojvodina 021, najefikasnija je bila Jovana Adamović sa postignutih 17 poena. Anastasija Podunavac je ubacila 16 poena, Milina Mišeljić 14, Lara Radulovič 13, a Katarina Jakovljević 10 poena.

Layne Alexandria Murphy je bila najefikasnija u gostujućem timu sa postignutih 11 poena. Anđela Matić je ubacila 9 poena.

Duga u narednom kolu dočekuje Vrbas, a Vojvodina 021 gostuje Crvenoj Zvezdi.

Spartak: Novosadska ŽKA

Novosađanke su upisale drugu pobedu u prvenstvu savladivši Spartak rezultatom 84:72 (22:7, 19:22, 18:17, 25:26). Ekipa Spartaka je još uvek bez pobede.

Gošće su u prvoj četvrtini stekle 15 poena prednosti. Spartak je konstatno  jurio zaostatak i nije uspeo da tok meča preusmeri u svoju korist.

U domaćem timu  najefikasnija je bila A.Thompson sa postignutih 33 poena. Tijana Ninković je postigla 13 poena, a Sanja Dunđenrski 10.

U pobendičkom timu najefikasnija je bila Nikolija Jovanović sa postignutih 19 poena. Dunja Gvero je upisala 18, Jovana Đurić 13, a Marija Mršić 11.

U narednom kolu Spartak gostuje Radničkom iz Kragujevca, a Novosadska ŽKA dočekuje Kraljevo.

Student: Partizan 1953

Student je prekinuo niz od dva poraza i upisao petu pobedu savladivši Partizan rezultatom 83:58 ( 18:13, 18:18, 20:18, 27:9).

Do kraja utakmice Niški tim je držao prednost i nije popuštao. Partizan je poslednji put prednost imao početkom druge četvrtine. Trojka Marjanović približila je Partizan na 56:52 na startu poslednje četvrtine, a do kraja utakmice rezultat je glasio 27:6 u korist domaćeg tima.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Vladana Vujisić sa postignutih 22 poena. Jovana Jeremić je upisala 17 poena, a Tamara Jovančević 16.

U poraženom timu najefikasnija je bila Nina Samardžić sa postignutih 16 poena. Nevena Vučković je upisala 13 poena, Sofija Olić 12, a Branka Luković 11 poena.

Student u narednom kolu gostuje ekipi Art Basket, a Partizan dočekuje Radivoj Korać.

Radivoj Korać: Crvena zvezda KOMBANK

Crvena zvezda je odnela još jednu pobedu i napravila prvi poraz Radivoj Koraću savladivši ga rezultatom 86:75 (30:20, 18:20, 17:18, 21:17).

Zvezda je serijom 12:0 povela , u šestom minutu sa 17:4 i svaki put kada bi Korać krenuo da se približava odgovarala novom serijom poena.

Domaći tim je u više navrata prilazio na pet poena zaostatka ali nije mogao da izdrži pod pritiskom crveno-belih.

Najefikasnije u ekipi Crvene zvezde bile su Ivana Katanić i Nevena Naumčev sa postignutih 23 poena. Katanić je imala 15 asistencija, a Naumčev 9 skokova i 5 asistencija. Maša Janković je postigla 22 poena, a Milica Bojović 11 poena.

U ekipi Radivoj Koraća najefkasnija je bila Milica Mitrović sa postignutih 15 poena. Nina Vukosavljević je ubacila 14 (6 skokova, 8 asistencija), Tina Selaković 13 (10 skokova), Marija Stojiljković 12, a Sabrina Haines 11 poena.

U narednom kolu Crvena zvezda dočekuje ekipu Vojvodine 021, a Radivoj Korać gostuje Partizanu.

Art Basket: Kraljevo

Košarkašice Art Basketa savladale su ekipu Kraljeva rezultatom 56:53 (11:16, 12:10, 13:15, 20:12).

Kraljevo je vodilo većim delom utakmice. Art je sredinom poslednje četvrtine preokrenuo tok utakmice u svoju korist. U poslednja dva i po minuta gledali smo utakmicu na jedan posed, i mali broj poena. Kraljevo je imalo poslednji napad i deset sekundi za produžetak, ali nije bilo uspešno.

U ekipi Art Basket najefikasnija je bila Maša Ražnatović sa postignutih 11 poena. Žaklina Janković je upisala 10 poena. Po 8 poena postigle su Katarina Zec i Višnja Stefanović (12 skokova).

Najefikasnija u ekipi Kraljeva bila je Anja Marinković sa postignutih 20 poena. Ivana Brajković je upisala 12 poena (11 skokova), a Davion Wingate 10.

Kraljevo u narednom kolu dočekuje ekipu Novosadska ŽKA, a Art Basket gostuje ekipi Student.