Pobeda Konjarnika u “tie breake”-u. 7:6

“Dosta godina je prošlo kao tren u prvu ligu idemo da zgazimo ih sve….” zvučala je pesma navijača dok ih je još bilo na tribinama. Igrači su ih slušali i radili traženo iz pesme do poslednjeg minuta. Ali i taj minut se igrao….

No da krenemo od početka….

Kako je ova 2020. krenula naopako tako i ovo prvenstvo. Igrači su pre prvog zvižduka primili pehar. Doduše prošlogodišnji kad su do prekida tribine “ljubičastih” bile krcate. A sada su u prvoj superligaškoj utakmici dočekali ekipu KMF Zemun samo pravo. E sad, pored tog uručenja pehara ono što je nezamislivo prazna tribina, Miki Kapelo mirno posmatrao utakmicu a Rade Drndarević primio 2 gola u poslednjih 40 sekundi. Nestvarne scene i teško za poverovati. Elem zapisnik još uvek nismo dobili ali utisci su tu. Sjajna partija, vodio je konjarnik celog meča ali promašeni penal na 6:4 mogao je skupo da košta Konjarnik. Zemunci su tvrdom ali kreativnom igrom disali za vrat domaćima. Taman kada je domaćin poveo sa 7:4 u poslednjem minutu svi su mislili da je kraj. Čak je i bivši čelnik Mirko podigao ruke i čekao da istekne vreme. A onda 2 gola zemuna i završnica kakvu Konjarnik često priređuje svojim navijačima. Tih 14 sekundi je bila večnost. Na kraju poslednji zvižduk doneo je olakšanje domaćima koji su zbunjeno prvo potrčali ka “kop-u” koji je bio prazan a onda radost podelili sa nekoliko ljudi iz uprave kluba. Mada jedno moramo istaći. Pobednik ovog susreta je sudijski trojac na čelu sa našim članom Radulovićem koji su imali isti kriterijum i nisu fozvolili da igra pređe u opšti haos. Takođe i komesar Radenko Bošković je znao kako da izađe na kraj sa uzavrelim strastima na obe klube. Voleli bi smo da kažemo da je pobedio futsal, ali sa praznim tribinama to nikako nije slučaj.