Crvena zvezda i Radivoj Korać standardni, Kraljevo se probudilo

Art Basket: Crvena zvezda KOMBANK

U derbiju 5.kola, košarkašice Crvene zvezde su savladale Art Basket rezultatom 69:59 (17:20, 21:12, 22:17, 9:10).

Utakmica je bila neizvesna i išla je u korist Art Basketu, gde su košarkašice posle sedam minuta napravile prednost od 9 poena (16:7). Izabranice trenera Dragana Vukovića su u drugoj četvrtini uspele da stignu razliku i preuzmu vođstvo.

U ekipi Crvene zvezde najefikasnija je bila Milica Bojović sa postignutih 17 poena. Ivana Katanić je postigla 13 poena (9 asistencija), Nadežda Nedeljkov 12 poena i Nevena Naumčev 10 poena.

Najefikasnija u ekipi Art Baketa bila je Katarina Zec sa 20 poena. Žaklina Janković je postigla 11 poena.

U narednom kolu, Crvena zvezda dočekuje Student iz Niša, a Art Baket gostuje Partizanu.

Radivoj Korać: SPD Radnički d.o.o.

Košarkašice Radivoj Koraća su savladale Radnički iz Kragujevca rezultatom 112:52 (38:8, 22:13, 35:11, 17:20).

Utakmica je bila rešena još u uvodnim minutima, gde gošće nisu uspele da pruže otpor.

Najefikasnija u ekipi Radivoj Koraća je bila Sara Loomis sa postignutih 36 poena. Nevena Rosić je postigla 14 poena, Marija Stojiljković 13 poena , Marina Davinić 12, Sabrina Haines 11, a po 9 poena postigle su Milica Mitrović i Nina Vukosavljević (10 asistencija).

Kod gošći Nina Tešić je postigla 14 poena i Minela Mehović 10 poena.

U narednom kolu Radnički dočekuje Vojvodinu 021, a Radivoj Korać gostuje Dugi iz Šapca.

Sara Loomis Postavlja standarde

Vojvodina 021: Novosadska ŽKA

Vojvodina 021 je u gradskom derbiju odnela pobedu nad ekipom Novosadska ŽKA rezultatom 95:62 (19:12, 25:12, 27:16, 24:22). Gošćama je ovo peti poraz u sezoni.

Jovana Adamović je predvodila pobednički  tim sa postignutih 27 poena. Milina Mišeljić je postigla 20 poena (8 skokova), Lara Radulović 17 poena i Lena Radulović 14 poena (10 asistencija).

U ekipi Novosadska ŽKA, najefikasnija je bila Nikolija Jovanović sa 17 poena. Dunja Gvero je postigla 13 poena, a Ana Vučetić 8.

Naredne nedelje Novosadska ŽKA dočekuje Vrbas, a Vojvodina 021 gostuje Radničkom iz Kragujevca.

Student: Duga

Ekipa Duge iz Šapca savladala je Student rezultatom 58:54 (17:13, 7:14, 21:20, 13:7), što je prvi poraz niškog tima u prvenstvu.

Ključni period je viđen sredinom poslednje četvrtine gde gošće vezuju devet poena.  Važna četiri poena u ovom periodu postigla je Isidora Tripković, a takođe je i trojka Renate Stepanović bila veoma bitna kada se lomio rezultat.

Dugu je predvodila Layne Alexandria Murphy sa postignutih 20 poena ( 9 skokova). Renata Stepanović je postigla 18 poena, a Jovana Milinković 10 poena.

U poraženom timu Jovana Jeremić je postigla 20 poena ( 8 skokova), Vladana Vujisić 13 i Isidora Mladenović 12 poena.

Duga u narednom kolu dočekuje Radivoj Korać, a Student gostuje Crvenoj zvezdi.

Partizan 1953:  Kraljevo

Kraljevo je posle veikog preokreta savladalo Partizan 1953 rezultatom 64:58 (16:21, 7:17, 22:12, 19:8).

Partizan je bio bolji u prvih 20 minuta, kada je stekao 15 poena prednosti. Početkom treće četvrtine domaće košarkašice su stekle maksimalnih 17 poena prednosti (40:23). Kraljevo je u drugom delu treće četvrtine napravilo seriju od 11:0 i tu se nisu zaustavile.

Njaefikasnija u ekipi Kraljevo bila je Dragana Gobeljić sa 21 poenom ( 10 skokova).  Ivana Brajković je upisala 18 poena i 15 skokova, a Anamarija Stojičić 13 poena.

U ekipi Partizana Nevena Vučković je postigla 15 poena i Sofija Olić sa 13 poena.

U narednom kolu Kraljevo dočekuje Spartak, a Partizan 1953 ekipu Art Basket.

Vrbas: Spartak

Ekpa Vrbasa savladala je  ekipu Spartaka rezultatom  67-63 (12-15, 16-14, 16-20, 23-14).

U pobedničkoj ekipi najefkasnija je bila Jovana Jović sa postignutih 30 poena ( 7 skokova). Marija Stojanović je postigla 13 poena,a Milena Laković 10 poena (14 skokova).

U ekipi Spartaka najefikasnija je bila Tijana Ninković sa 15 poena ( 7 skokova), po 12 su postigle Pavlović, Kovačević i A.  Thompson, dok je 10 poena ( 9 skokova ) postigla D. Thompson.

Ekipa Vrbas Medele u sledećem kolu gostuje Novosadskoj ŽKA, dok ekipa Spartaka gostuje Kraljevu.

Za SportNet : Jelena Novković