7 golova po meču u 12 kolu?! Dobrodošli u ženski fudbal.

Kakva magija ženskog fudbala koji se muški igrao ovog vikenda. Na 4 meča palo 28 golova. Kanonade Spartaka i Sloge. Mašinac brojao do 4 a Zvezda rutinski odnela kući bodove.

SLOGA : RADNIČKI

Meč koji možete premotavati dosta puta a da Vam i dalje ne bude ništa jasno. Treslo se sve na Adi i malobrojna publika ( predstavnici klubova) koja je imala subjektivni osećaj temperature -7, Radnički koji je otišao sa -7 ali i čuvar Mine Čavić koja je bila u +5. Nekako bezvoljna igra obe ekipe u prvom poluvremenu i bleda partija ali ipak se otišlo na odmor sa 3:0 u nastavku je rapsodija Mine Čavić koja je postigla novi rekord od 5 pogodaka. Evidentno da Radnički nije mogao pružiti jači otpor jer je došao na megdan bez nekoliko igračica. Interesantno je bilo i videti naše ostale članice Ninu Čavić koja je imala ofanzivnu ulogu u ovom meču, Emu Živković koja je kontrolisala sve na sredini terena ali i našu novu članicu Tijanu Janković koja je zaključala odbranu Sloge. To ste mogli videti a mogli ste čuti Ljilju Gardijan koja je u svom stilu bodrila ekipu ali i kapitenku gostiju Tamaru Jurišević koja je do poslednjeg zvižduka pokušavala da razbudi i moralno podigne gošće.

TSC : Crvena Zvezda 1:3 (0:1)

Meč koji je mnogo toga trebao da pokaže. Zvezda je čekala nastavak forme ali i slatku “osvetu” za gorak poraz u Beogradu a TSC da pokaže da nisu bili samo iznenađenje u prvom delu polusezone.

I ovaj meč je počeo oprezno i u ispipavanju snaga na terenu. Rovita Mirela Tenkov pokušavala je da prevari odbranu domaćih da bi u tome i uspela u prvom poluvremenu. U drugom poluvremenu TSC je krenuo ofanzivnije reklo bi se na sva tri boda i ubrzo je stigla kazna u vidu dva gola Zvezde za velikih 0:3. Baš taj rezultat je bio koban za Zvezdu na početku sezone i iako su verovali u pobedu negde su potajno razmišljali o tom meču gde je sve krenulo po zlu kada je Mina Kecman dala prvi gol za TSC. Sudbina se poigrala pa je upravo Kecman smanjila na 1:3 ali to je bilo sve što je viđeno u Kanjiži. Odlična partija našeg tandema Jovane Petrović i Ane Barjaktarović uz napomenu da je “mahanje” Sanje Koturović bilo bez greške.

POŽAREVAC : MAŠINAC 0:4 (0:3)

Utakmica ni približno zanimljiva kao u prvom delu sezone. Mašinac je rešio meč u prvom poluvremenu preko dvojca Ivanović-Stanković da bi u drugom poluvremenu tačku na I stavila opet Ivanović. Ono što je obeležilo meč je da de igrala fer igra sa samo jednom javnom opomenom a izvršeno je čak 10 izmena. Kod domaćih su oči bile uprte u u “protein global igračicu polusezone” Ninu Matejić koja ovog puta nije mogla da probije bedem Nišlijki. Na solidnom nivou odigrala je i Danijela Kuhut ali ništa id toga nije bilo od pomoći domaćem timu koji je u opasnoj zoni za ispadanje.

KOLUBARA : SPARTAK 1:12 (0:5)

Teško da se može izvući neki zaključak osim da mašinerija iz Subotice polako ide ka novoj tituli. Trio iz SportNetovih “top11” je postigao više od polovine golova Filipović 3 Matić 3 i naša Violeta Slović 1. Nedeljna goleada osim sigurna 3 boda dosta je značila i za listu strelaca te tako posle manje od 24 sata Mina Čavić nije na drugom mestu liste strelaca.Takođe još jedna zanimljivost da je Slađana Lazarević tek druga igračica koja je matirala Milicu Kostić iz igre.